Blueback Bilboard Kağıtları
 
Ofset ve serigrafi baskı için ideal billboard üzerine yaş ve kuru uygulama, dış mekan dahil tüm poster uygulamalarında kullanılabilir. 
Arka yüzeyi mavi olması nedeniyle mükemmel yaş opaklık, yüksek yaş ve kuru kuvveti, mükemmel düzgünlük, iyi baskı ve billboard uygulama özelliği, yüksek derecede beyazlık, 
opaklık ve sertlik, hava şartlarına ve minimum 6 renkli ışığa mükemmel dayanıklılık, baskı renklerinde yüksek esneklik, en az 4 hafta hava şartlarına dayanım ve alkaliye dayanım mevcuttur.
özellikler:
 
1- Yüksek yaş dayanımı; minimum düzeyde genişler. 
2- Yüksek yırtılma dayanımı; yaş ve kuruyken. 
3- Yüksek opaklık; poster boyunca parlama olmaz. 
4- İşlenmiş malzeme boyunca uzun elyaf dokusu 
5- 120 gr/m² ağırlıklarda 
6- 1,60 ve 2,10 x 200 m ebadında
 
Blueback Kağıtlar:
Solvent ve Eco solvent bazlı dijital yazıcılarda basılabilen kaplamalı bir yüzeye sahip özel bir kağıttır. Adından da anlaşılacağı gibi, arkası mavidir.
 
Özellikleri:
Mükemmel baskı özellikleri
Mükemmel kuruma
Islak ve kuru koşullarda % 100 opaklık
Çatlamaya ve dökülmeye karşı kuvvetli direnç
Kıvrımlar boyunca yırtılma yapmayan
Tüm panellere ve yüzeylere çok iyi yapışma özellikleri olan Blueback kağıtların kısa dönem dışmekan bilboard ve sergileme ürünlerinde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.
 
Uygulamalar:
Açık billboard afişleri
Süpermarketler için Kapalı posterler
Otobüs Durakları

BLUEBACK BASKI ISMINI VEREN KISMI ISE KAĞIDIN ARKA TARAFINDA BULUNAN MAVI KAPLAMADIR. BU MAVI KAPLAMA KAĞITTAKI YAZILARIN DAHA NET BIR GÖRÜNÜM ELDE ETMESI KULLANILMAKTADIR. KIMYASAL ETMENLERDEN FAYDALANILARAK HAZIRLANILAN BLUEBACK BASKI DOĞA ŞARTLARINA KARŞI EN ÇOK DIRENCE SAHIP BASKI TÜRÜDÜR. BILLBOARD BASKI DA REKLAM TABELALARI VE BILLBOARDLAR VASITASIYLA KULLANILMAKTADIR. DIŞ MEKANA MONTE EDILEN REKLAM ARAÇLARI YAĞMUR, KAR, RÜZGAR VE GÜNEŞ IŞINLARININ ETKISIYLE YIPRANMAKTADIR. DIŞ MEKANLARIN REKLAM AMAÇLI ARAÇLARI DIREK OLARAK HEDEF KITLENIN GÖZÜ ÖNÜNDE YER ALMAKTADIR VE BU SAYEDE ETKILERI DE BIR O KADAR YÜKSEK OLMAKTADIR. KAĞIT HAMURU KLORINSIZ AĞARTILMIŞTIR VE TAMAMI KIMYASAL SELÜLOZDAN ÜRETILMEKTEDIR. HER IKI TARAFI DA KUŞE SIVA ILE KAPLANDIĞI IÇIN KALITE AÇISINDAN DA OLDUKÇA ÖNEMLIDIR. .